Црн сапун од јаглен

Црниот сапун е долго чувана тајна на древниот Египет, што се пренесувала со генерации.

Направен со јаглен од лековити африкански растенија: кора од банана, овес и мешунки од какао.

База од шеа путер, за измазнување на ситните брчки. Овој сапун е мелем за кожата, со мирисна нота на јасмин.

 

НАМЕНА: третман на масна и акнозна кожа, стимулирање на микро-циркулација

и интензивна продукција на нови клетки.

Црн сапун од јаглен
Scroll to top
Сакате производи за домашна употреба?Ние ви нудиме одлични производи за сечиј вкус

Изберете си одлични  производи за домашна употреба.